Canlı&Güncel

Hayatta hiçbir şeye senin kadar az sahip olmadım ben. Bunun ayıbı mı dersin seni bu kadar sevmem?

Karmanın içine tüküreyim. Öyleymiş. Seni hayatımın her ağından koparttığım günün ertesi, karşıma, uzun zaman sonra karşıma canlı halde çıktın. Bilmem ne kadardır seni bu kadar gerçeklikle ve güncellikte görmemiştim. Bilmem mi? Seni o koltukta uyur halde bıraktığım 3 Nisan gecesi gördüm en son kanlı canlı. Sesini duymak güncelliğe dahil değil. Seni hatırlıyorum.

İçip içip, açıp açıp izler miyim dersin şimdi? Nasıl çirkin olmuşsun? Allahım, AH’larım mı tuttu? Allahım… Yalvarırım. Korkuyorum. Bitsin artık. Nolur.

”Düzelttim” dediğim hayatımın tam orta yerine kendini koyabiliyorsun anlamıyorum. seni sürekli görmek istemiyorum ben. Düzene sokmaya çalıştığım bir hayatım, dağıtmaya çalıştığım bir aklım, kapatmaya çalıştığım bir gönül yaram var. ”Canımı yakmana izin vermeyeceğim” dediğim yolların köşesinde beni bekliyorsun. Ne derdime deva, ne hayatıma reva…

Bak işte bile bile yeniden o şarkıyı çalıyorum arkada. Ben de az değilim ki şöyle bir durup durayım yerimde. ”…Sonra bir ağaç indi, ağaç sana benzedi.” Bir şarkının güzelliği ve yaşanmış güzel anılarının altında eziliyorum. Ölmüyorum. Pestilim çıktı, avazım çıktı, dillerim kurudu, ses tellerim koptu ama bıkmadan usanmadan ezilmeye devam ediyorum. Sen beni de, hayatımı da, zamanımı da hiçbir şeye bakmadan harcadın. Umurunda olmadım hiç. Bak bir de bunun altında eziliyorum. Sen ne zaman ezileceksin, merak ediyorum.

Sana kelimelerim gerçekten tükeniyor. Gözyaşlarım tükeniyor. Dillerim tükeniyor. Acım tükenmiyor. Düşünmeye zamanım tükenmiyor. Aklıma ansızın gelişine hayretim tükenmiyor. Vay ki halime vay.

Tam olarak, ”Yeter bıktım artık,” dediğim anlarda kendini göstermekten ne zaman bıkarsın tahmini olarak? Şarkıyı döngüye aldım. Çalsın dursun arkada. Acıma acı katsın. Sensizliğe sensizlik katsın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s